اگر آموزش ندیدی و بلد نیستی خودت ترید کنی پس از کانال سیگنال رایگان ما استفاده کن تا باهم دیگه از فارکس سود دلاری داشته باشیم…

سود تنهایی مزه نمیده…

ایلان ماسک کیست؟راز موفقیت ایلان ماسک

کارآفرین ایلان ماسک به عنوان مدیر اجرایی (مدیر عامل) شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا (TSLA) و شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس به شهرت جهانی دست یافته است. ماسک یک سرمایه گذار اولیه در چندین شرکت فناوری بود و در اکتبر 2022، قراردادی را برای خصوصی کردن شرکت توییتر تکمیل کرد.

در این مقاله میخوانید:

کارآفرین ایلان ماسک به عنوان مدیر اجرایی (مدیر عامل) شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا (TSLA) و شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس به شهرت جهانی دست یافته است. ماسک یک سرمایه گذار اولیه در چندین شرکت فناوری بود و در اکتبر 2022، قراردادی را برای خصوصی کردن شرکت توییتر تکمیل کرد.

موفقیت و سبک شخصی او باعث مقایسه با دیگر سرمایه گذاران رنگارنگ تاریخ ایالات متحده از جمله استیو جابز، هوارد هیوز و هنری فورد شده است. او تا اکتبر 2022 با دارایی خالص 212 میلیارد دلاری به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد.
ماسک اولین بار در سال 2021 به این امتیاز دست یافت و از جف بزوس، بنیانگذار Amazon.com Inc (AMZN) پیشی گرفت.

بیایید به طور خلاصه به زندگی مردی که به اوج دنیای تجارت رسیده است نگاه کنیم.

سنین جوانی و تحصیل

ایلان ریو ماسک در سال 1971 در پرتوریا، آفریقای جنوبی متولد شد و بزرگترین فرزند از سه فرزند است. پدرش یک مهندس آفریقای جنوبی و مادرش یک مدل و متخصص تغذیه کانادایی بود.
پس از طلاق والدینش در سال 1980، ماسک عمدتاً با پدرش زندگی می کرد. او بعداً به پدرش لقب “انسان وحشتناکی داد… تقریباً هر کار بدی که فکرش را بکنید، او انجام داده است.”

“من تربیت وحشتناکی داشتم. من در بزرگ شدن با مشکلات زیادی روبرو شدم. ماسک بعداً می‌گوید: یکی از چیزهایی که در مورد بچه‌هایم نگران هستم این است که آنها به اندازه کافی با ناملایمات مواجه نمی‌شوند.

در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

ماسک در مدرسه مقدماتی واترکلوف هاوس خصوصی و انگلیسی زبان – که یک سال زودتر شروع به کار کرد – رفت و بعداً از دبیرستان پسرانه پرتوریا فارغ التحصیل شد. او که خود را کرم کتاب توصیف می کرد، دوستان کمی در آن مکان ها پیدا کرد.

«آنها از بهترین دوستم (دغدغه آمیز) خواستند تا مرا از مخفیگاه بیرون بکشد تا بتوانند مرا کتک بزنند. ماسک گفت: و این (وحشیانه) صدمه می زند. “به دلایلی آنها تصمیم گرفتند که من هستم، و آنها قصد داشتند بدون وقفه دنبال من بروند. این چیزی است که بزرگ شدن را سخت کرده است. برای چند سال، مهلتی وجود نداشت. باندهایی در مدرسه تعقیب می‌شوی که سعی می‌کردند من را کتک بزنند، و بعد من به خانه می‌آمدم، و آنجا هم وحشتناک بود.»

دستاوردهای اولیه

فناوری به راه فراری برای ماسک تبدیل شد. در 10 سالگی با برنامه نویسی با استفاده از Commodore VIC-20، یک کامپیوتر خانگی اولیه و نسبتا ارزان آشنا شد. چندی نگذشت که ماسک برای ساخت Blastar – یک بازی ویدیویی به سبک Space Invaders – مهارت کافی پیدا کرد. او کد BASIC بازی را به یک مجله PC به قیمت 500 دلار فروخت.

ماسک و برادرش در یکی از اتفاقات دوران کودکی خود قصد داشتند یک بازی ویدیویی در نزدیکی مدرسه خود باز کنند. والدین آنها این طرح را خنثی کردند.

سال های کالج ماسک

ماسک در 17 سالگی به کانادا نقل مکان کرد. او بعداً از طریق مادرش تابعیت کانادا را دریافت کرد.

پس از مهاجرت به کانادا، ماسک در دانشگاه کوئینز در کینگستون، انتاریو ثبت نام کرد. در آنجا بود که با جاستین ویلسون، نویسنده ای مشتاق آشنا شد. آنها قبل از طلاق در سال 2008 با هم ازدواج کردند و صاحب پنج پسر دوقلو و سه قلو شدند.

ورود به ایالات متحده

ماسک پس از دو سال در دانشگاه کوئینز به دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد. او دو رشته اصلی را انتخاب کرد، اما زمان او در آنجا تمام کار و بازی نبود. او به همراه یکی از دانش‌آموزانش یک خانه برادری 10 خوابه خرید که از آن به عنوان یک کلوپ شبانه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

ماسک با مدرک لیسانس در رشته فیزیک و همچنین لیسانس هنر در اقتصاد از مدرسه وارتون فارغ التحصیل شد.
این دو رشته حرفه ای ماسک را پیش بینی کردند، اما این فیزیک بود که عمیق ترین تاثیر را بر جای گذاشت.

او بعداً گفت: «(فیزیک) چارچوب خوبی برای تفکر است. “چیزها را به حقایق اساسی خود خلاصه کنید و از آنجا استدلال کنید.”

دستاوردهای قابل توجه

ماسک 24 ساله بود که برای ادامه تحصیل در کالیفرنیا به کالیفرنیا رفت. در فیزیک کاربردی در دانشگاه استنفورد. اما، با انفجار اینترنت و رونق دره سیلیکون، ماسک چشم اندازهای کارآفرینانه در سر داشت. او دکتری را ترک کرد. برنامه فقط بعد از دو روز

X.com

در سال 1995، با 15000 دلار و برادر کوچکترش کیمبال، ماسک Zip2 را راه‌اندازی کرد، یک شرکت نرم‌افزار وب که به روزنامه‌ها کمک می‌کرد تا راهنمای شهری آنلاین تهیه کنند.

در سال 1999، Zip2 توسط Compaq Computer Corp به مبلغ 341 میلیون دلار خریداری شد.
ماسک از پول خرید Zip2 خود برای ایجاد X.com استفاده کرد، یک سرمایه‌گذاری فین‌تک قبل از اینکه این اصطلاح در گردش گسترده باشد.

X.com با یک شرکت انتقال پول به نام Confinity ادغام شد و شرکت حاصل به نام PayPal شناخته شد.
پیتر تیل قبل از اینکه eBay (EBAY) شرکت پرداخت را به قیمت 1.5 میلیارد دلار خریداری کند، ماسک را از سمت مدیرعاملی پی پال برکنار کرد، اما ماسک همچنان از طریق 11.7 درصد سهام پی پال خود از این خرید سود برد.
ماسک در مصاحبه ای در سال 2018 گفت: درآمد من از PayPal پس از کسر مالیات حدود 180 میلیون دلار بود. 100 (میلیون) دلار از آن به SpaceX، 70 (میلیون) دلار به تسلا و 10 (میلیون) دلار به SolarCity اختصاص یافت. و من به معنای واقعی کلمه مجبور شدم برای اجاره پول قرض کنم.”

Tesla

ماسک به عنوان یک سرمایه‌گذار اولیه در سال 2004 با سرمایه‌گذاری خودروهای الکتریکی درگیر شد و در نهایت حدود 6.3 میلیون دلار برای شروع مشارکت کرد و به تیم از جمله مهندس مارتین ابرهارد پیوست تا به اداره شرکتی که در آن زمان به نام تسلا موتورز معروف بود کمک کند. به دنبال یک سری اختلافات، ابرهارد در سال 2007 برکنار شد و یک مدیرعامل موقت تا زمانی که ماسک کنترل را به عنوان مدیرعامل و معمار محصول به دست گرفت، استخدام شد. تحت نظارت او، تسلا به با ارزش ترین خودروساز جهان تبدیل شده است.

علاوه بر تولید وسایل نقلیه الکتریکی، تسلا به لطف خرید SolarCity، حضوری قوی در فضای انرژی خورشیدی دارد.

این شرکت در حال حاضر دو باتری خورشیدی قابل شارژ تولید می کند. پاوروال کوچکتر برای برق پشتیبان خانگی و استفاده خارج از شبکه توسعه یافته است، در حالی که پاورپک بزرگتر برای استفاده در شبکه برقی یا تجاری در نظر گرفته شده است.

SpaceX

ماسک بیشتر درآمد حاصل از سهام PayPal خود را برای تأسیس شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی، توسعه‌دهنده موشک که معمولاً به نام SpaceX شناخته می‌شود، استفاده کرد. ماسک به حساب خودش ۱۰۰ میلیون دلار برای تأسیس اسپیس ایکس در سال ۲۰۰۲ هزینه کرد.

تحت رهبری ماسک، اسپیس ایکس چندین قرارداد مهم با سازمان ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده (ناسا) و نیروی هوایی ایالات متحده برای طراحی موشک های پرتاب فضایی منعقد کرد.
ماسک برنامه‌هایی را برای فرستادن یک فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۲۵ در تلاشی مشترک با ناسا منتشر کرده است.

Twitter

ماسک یک پوستر مکرر در شبکه پیام رسان، 9.2 درصد از سهام توییتر را در آوریل 2022 فاش کرد.

توییتر با پیشنهاد یک کرسی در هیئت مدیره به ماسک پاسخ داد که او قبل از چند روز بعد آن را رد کرد.

ماسک سپس نامه ای در آغوش خرس به هیئت مدیره توییتر ارسال کرد و پیشنهاد خرید این شرکت را با قیمت 54.20 دلار برای هر سهم داد.

هیئت‌مدیره توییتر یک قرص سمی را تصویب کرد تا ماسک را از جمع‌آوری سهام بزرگ‌تر منصرف کند، اما در نهایت پیشنهاد ماسک را پس از افشای 46.5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تعهد شده برای معامله در یک پرونده اوراق بهادار پذیرفتند.

در جولای 2022، ماسک با این استدلال که توییتر اطلاعات خاصی در مورد حساب‌های جعلی ارائه نکرده است، تلاش کرد این معامله را لغو کند. این شرکت از ماسک شکایت کرد تا او را ملزم به تکمیل قرارداد کند.

پس از ماه‌ها کشمکش قانونی، طرح میلیاردر برای خرید پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به نتیجه رسید و ماسک در 28 اکتبر 2022 کنترل توییتر را به دست گرفت.

عجیب و غریب های شخصی

در 7 سپتامبر 2018، ماسک در طی یک مصاحبه فیلمبرداری شده برای یک پادکست حشیش دود کرد.

فقط یک ماه قبل، ماسک یک توییت بدنام منتشر کرد و ادعا کرد که در نظر دارد تسلا را خصوصی کند و بودجه مورد نیاز را تامین کرده است.
ماسک متعاقباً به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رسیدگی کرد که ادعا می‌کرد او آگاهانه سرمایه‌گذاران را با این توییت با پرداخت 20 میلیون دلار جریمه به همراه همان جریمه برای تسلا گمراه کرده است و موافقت کرد که به وکلای تسلا اجازه دهد قبل از ارسال توییت‌هایی را با اطلاعات شرکتی با اهمیت تأیید کنند.

در مارس 2022، ماسک درخواست دادگاهی را برای لغو حکم رضایت ناشی از آن پرونده ارائه کرد.
ماسک در آوریل 2022 در طی یک سخنرانی زنده در TED، رگولاتورهای SEC را در مورد این پرونده “حرامزاده” خواند.

ایلان ماسک ازدواج کرده است؟

ایلان ماسک سه بار – دو بار از همسر دومش تالوله رایلی – طلاق گرفته است.
از سال 2018 تا 2022، او با خواننده/ترانه سرای کانادایی، کلر الیز بوچر، معروف به گریمز، در سال 2020 یک پسر و در سال 2022 یک دختر داشت. آنها همچنان بهترین دوستان هستند.
او همچنین پنج پسر از ازدواج اول خود با جاستین ماسک دارد.

ایلان ماسک چقدر ثروتمند است؟

دارایی خالص ایلان ماسک تا اکتبر 2022 212 میلیارد دلار تخمین زده شد که او را به ثروتمندترین انسان روی کره زمین تبدیل کرد.

ایلان ماسک ثروتمند به دنیا آمد؟

نه، ایلان ماسک در خانواده ای متوسط به دنیا آمد. در سال 1995، زمانی که او X.com را تاسیس کرد، طبق گزارش ها بیش از 100000 دلار بدهی دانشجویی داشت و برای پرداخت اجاره بها مشکل داشت.
46

ایلان ماسک در تسلا چه می کند؟

ایلان ماسک رسماً به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی (مدیر عامل) تسلا در وب سایت این شرکت ذکر شده است.
در یک پرونده اوراق بهادار در سال 2021، این شرکت عنوان اضافی ماسک را به عنوان “تکنوکینگ تسلا” فاش کرد.

ایلان ماسک دارای چه شرکت هایی است؟

ایلان ماسک سهامدار بزرگی در چندین شرکت از جمله تسلا، اسپیس ایکس، شرکت بورینگ، نورالینک و توییتر است.

خط پایان

علایق اولیه ماسک به فلسفه، علمی تخیلی و رمان های فانتزی در ایده آل گرایی و توجه او به پیشرفت انسان – و در حرفه تجاری او منعکس شده است. او در زمینه هایی کار می کند که او آنها را برای آینده بشریت حیاتی تشخیص داده است، به ویژه انتقال به منابع انرژی تجدیدپذیر، اکتشاف فضا و اینترنت. ماسک منتقدان را به چالش کشیده است، صنایع را مختل کرده است و بیشترین درآمد را از PayPal، Tesla Motors، SolarCity و SpaceX به دست آورده است. با تصاحب اخیر توییتر، ماسک قول داده است که نقش خود را در شکل دادن به آینده فناوری ادامه دهد.

امتیاز

به یکتااینوست خوش آمدید.امیدوارم مقاله واستون مفید بوده باشه:) نظر شما برای ما اهمیت داره

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://yektainvest.com/?p=12488
کانال سیگنال رایگان عضویت
+
لیست علاقه مندی ها 0 حذف همه

ساده ترین راه کسب درآمد دلاری

ربات ترید رایگان پلوتوس

با فعالسازی ربات پلوتوس علاوه بر 30 درصد پاداش سپرده ماهانه تا 20 درصد سود کسب کنید...

کانال یوتیوب یکتااینوست رو سابسکرایب کنید...

هر شب ساعت 9 ویدیو های آموزشی یکتااینوست داخل این کانال آپلود خواهد شد….