اگر آموزش ندیدی و بلد نیستی خودت ترید کنی پس از کانال سیگنال رایگان ما استفاده کن تا باهم دیگه از فارکس سود دلاری داشته باشیم…

سود تنهایی مزه نمیده…

10 راه برای جلوگیری از از دست دادن پول در فارکس

بازار جهانی فارکس بزرگترین بازار مالی در جهان است و پتانسیل کسب سود در این عرصه، معامله گران ارز خارجی را در همه سطوح جذب می کند: از جوانانی که تازه در مورد بازارهای مالی می آموزند تا حرفه ای های خوش سابقه با سال ها تجربه تجارت.

در این مقاله میخوانید:

بازار جهانی فارکس بزرگترین بازار مالی در جهان است و پتانسیل کسب سود در این عرصه، معامله گران ارز خارجی را در همه سطوح جذب می کند: از جوانانی که تازه در مورد بازارهای مالی می آموزند تا حرفه ای های خوش سابقه با سال ها تجربه تجارت.
از آنجایی که دسترسی به این بازار آسان است – با فعالیت شبانه روزی، اهرم قابل توجه و هزینه های نسبتاً پایین – بسیاری از معامله گران فارکس به سرعت وارد بازار می شوند، اما پس از تجربه ضرر و شکست به سرعت از آن خارج می شوند. در اینجا 10 نکته برای کمک به معامله گران مشتاق برای جلوگیری از دست دادن پول و ماندن در بازی در دنیای رقابتی معاملات فارکس آورده شده است.

تکالیفت را انجام بده.

فقط به این دلیل که ورود به فارکس آسان است به این معنی نیست که باید از دقت نظر اجتناب کرد. یادگیری در مورد فارکس برای موفقیت یک معامله گر ضروری است. در حالی که اکثر دانش تجارت از تجارت و تجربه زنده ناشی می شود، یک معامله گر باید همه چیز را در مورد بازارهای فارکس بیاموزد، از جمله عوامل ژئوپلیتیکی و اقتصادی که بر ارزهای ترجیحی معامله گر تأثیر می گذارد.

قبل از معامله زنده از یک حساب تمرینی استفاده کنید و مطمئن شوید که تکنیک های تجزیه و تحلیل را به حداقل برسانید تا موثر واقع شوند.

تکالیف یک تلاش مستمر است زیرا معامله گران باید برای انطباق با شرایط متغیر بازار، مقررات و رویدادهای جهانی آماده شوند. بخشی از این فرآیند تحقیقاتی شامل توسعه یک برنامه تجاری است – روشی سیستماتیک برای غربالگری و ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها، تعیین میزان ریسکی که باید انجام شود یا باید انجام شود، و تدوین اهداف سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلندمدت.

یک کارگزار معتبر پیدا کنید.

صنعت فارکس نظارت بسیار کمتری نسبت به سایر بازارها دارد، بنابراین ممکن است در نهایت با یک کارگزار فارکس کمتر از معتبر بودن تجارت کنید. به دلیل نگرانی در مورد ایمنی سپرده ها و یکپارچگی کلی یک کارگزار، معامله گران فارکس فقط باید با شرکتی که عضو انجمن ملی معاملات آتی (NFA) است و در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ثبت شده است، حساب باز کنند. به عنوان یک تاجر کمیسیون آتی.
هر کشور خارج از ایالات متحده دارای نهاد نظارتی خاص خود است که کارگزاران فارکس قانونی باید در آن ثبت نام کنند.

معامله گران همچنین باید در مورد پیشنهادات حساب هر کارگزار از جمله مقادیر اهرمی، کمیسیون و اسپرد، سپرده های اولیه و سیاست های تامین مالی و برداشت از حساب تحقیق کنند. یک نماینده خدمات مشتری مفید باید اطلاعات لازم را داشته باشد و بتواند به هر سؤالی در مورد خدمات و خط‌مشی‌های شرکت پاسخ دهد.

مطالعه کنید:  آموزش کامل و کاربردی تحلیل تکنیکال + ابزار های پرکاربرد

ثبت نام در بروکر اپوفایننس

از یک حساب تمرینی استفاده کنید.

تقریباً تمام پلتفرم‌های معاملاتی دارای یک حساب عملی هستند که گاهی اوقات یک حساب شبیه‌سازی شده یا حساب آزمایشی نامیده می‌شود، که به معامله‌گران اجازه می‌دهد معاملات فرضی را بدون حساب سرمایه‌گذاری شده انجام دهند. شاید مهمترین مزیت حساب عملی این باشد که به معامله گر اجازه می دهد در تکنیک های ثبت سفارش ماهر شود.

چند چیز به اندازه فشار دادن دکمه اشتباه هنگام باز کردن یا خروج از یک موقعیت، برای یک حساب معاملاتی (و اعتماد معامله گر) آسیب می زند. برای مثال، غیرمعمول نیست که یک معامله‌گر جدید به‌جای بستن معامله، به‌طور تصادفی به موقعیت بازنده اضافه کند. خطاهای متعدد در ورود سفارش می تواند منجر به از دست دادن معاملات بزرگ و محافظت نشده شود. جدا از پیامدهای مالی ویرانگر، انجام اشتباهات تجاری بسیار استرس زا است. تمرین کامل می کند. قبل از قرار دادن پول واقعی در خط، معامله کردن را تمرین کنید.

نمودارها را تمیز نگه دارید.

هنگامی که یک معامله گر فارکس یک حساب باز می کند، ممکن است وسوسه انگیز باشد که از تمام ابزارهای تحلیل تکنیکال ارائه شده توسط پلت فرم معاملاتی استفاده کند. در حالی که بسیاری از این شاخص ها برای بازارهای فارکس مناسب هستند، مهم است که به خاطر داشته باشید که تکنیک های تجزیه و تحلیل را به حداقل برسانید تا موثر واقع شوند. استفاده از چندگانه از یک نوع اندیکاتور، مانند دو نشانگر نوسان یا دو نوسانگر، به عنوان مثال، می تواند اضافی شود و حتی می تواند سیگنال های مخالف بدهد. باید از این کار اجتناب کرد.

هر تکنیک تحلیلی که به طور منظم برای افزایش عملکرد معاملاتی استفاده نمی شود باید از نمودار حذف شود. علاوه بر ابزارهایی که بر روی نمودار اعمال می شود، به نمای کلی فضای کاری نیز توجه کنید. رنگ‌ها، فونت‌ها و انواع میله‌های قیمت (خط، نوار شمع، نوار دامنه و غیره) باید نموداری با خواندن و تفسیر آسان ایجاد کنند و به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا به طور مؤثرتری به شرایط متغیر بازار پاسخ دهد.

از حساب معاملاتی خود محافظت کنید.

در حالی که تمرکز زیادی روی کسب درآمد در معاملات فارکس وجود دارد، مهم است که یاد بگیرید چگونه از از دست دادن پول خودداری کنید. تکنیک های مناسب مدیریت پول بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند است. بسیاری از معامله گران کهنه کار موافق هستند که می توان به هر قیمتی وارد یک موقعیت شد و همچنان درآمد کسب کرد – این مهم است که چگونه از معامله خارج می شود.

بخشی از این امر این است که بدانید چه زمانی باید ضررهای خود را بپذیرید و ادامه دهید. همیشه استفاده از یک توقف ضرر محافظتی – یک استراتژی طراحی شده برای محافظت از سودهای موجود یا خنثی کردن ضررهای بیشتر از طریق دستور توقف ضرر یا دستور محدود – یک راه موثر برای اطمینان از معقول ماندن ضرر است. معامله‌گران همچنین می‌توانند از حداکثر مقدار زیان روزانه استفاده کنند که فراتر از آن، همه موقعیت‌ها بسته می‌شوند و هیچ معامله جدیدی تا جلسه معاملاتی بعدی آغاز نمی‌شود.

مطالعه کنید:  سوئینگ تریدینگ (Swing Trading) یا معاملات نوسانی چیست؟

در حالی که معامله گران باید برنامه هایی برای محدود کردن ضرر داشته باشند، محافظت از سود نیز به همان اندازه ضروری است. تکنیک‌های مدیریت پول مانند استفاده از توقف‌های انتهایی (یک دستور توقف که می‌تواند با درصد مشخصی به دور از قیمت فعلی بازار اوراق بهادار تنظیم شود) می‌تواند به حفظ بردها کمک کند و در عین حال فضای تجارت را برای رشد فراهم کند.

هنگام معامله واقعی از کوچک شروع کنید.

هنگامی که یک معامله گر تکالیف خود را انجام داد، زمان خود را با یک حساب تمرینی سپری کرد و یک برنامه معاملاتی در اختیار داشت، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به صورت زنده شروع به کار کند – یعنی شروع به معامله با پول واقعی در خطر باشد. هیچ مقدار از معاملات تمرینی نمی تواند دقیقاً معاملات واقعی را شبیه سازی کند. به این ترتیب، مهم است که هنگام معامله واقعی از کم شروع کنید.

عواملی مانند احساسات و لغزش (تفاوت بین قیمت مورد انتظار یک معامله و قیمتی که معامله در آن واقعاً انجام می شود) تا زمانی که معاملات به صورت زنده انجام می شود را نمی توان به طور کامل درک کرد و به حساب آورد. بعلاوه، یک طرح معاملاتی که مانند یک قهرمان در تست کردن نتایج یا تمرین معامله عمل می‌کند، در واقع زمانی که در بازار زنده اعمال می‌شود، به شدت شکست می‌خورد. با شروع کوچک، یک معامله گر می تواند برنامه معاملاتی و احساسات خود را ارزیابی کند و تمرین بیشتری در اجرای ثبت سفارشات دقیق کسب کند – بدون اینکه کل حساب معاملاتی در این فرآیند به خطر بیفتد.

از اهرم معقول استفاده کنید.

معاملات فارکس از نظر میزان اهرمی که به شرکت کنندگان آن داده می شود منحصر به فرد است. یکی از دلایل جذابیت فارکس برای معامله گران فعال، فرصتی است برای کسب سودهای بالقوه بزرگ با سرمایه گذاری بسیار کوچک – گاهی اوقات به اندازه 50 دلار. در صورت استفاده صحیح، اهرم پتانسیل رشد را فراهم می کند. اما اهرم به همین راحتی می تواند زیان را تقویت کند.

یک معامله گر می تواند مقدار اهرم استفاده شده را با قرار دادن اندازه موقعیت بر روی مانده حساب کنترل کند. به عنوان مثال، اگر یک معامله گر 10000 دلار در یک حساب فارکس داشته باشد، یک موقعیت 100000 دلاری (یک لات استاندارد) از اهرم 10:1 استفاده می کند. در حالی که معامله‌گر اگر بخواهد اهرم را به حداکثر برساند می‌تواند موقعیت بسیار بزرگ‌تری باز کند، موقعیت کوچک‌تر ریسک را محدود می‌کند.

مطالعه کنید:  تحلیل فاندامنتال چیست؟ | به زبان ساده | از مبتدی تا پیشرفته

سوابق را خوب نگه دارید.

ژورنال معاملاتی یک راه موثر برای یادگیری از ضرر و موفقیت در معاملات فارکس است. ثبت سابقه فعالیت معاملاتی شامل تاریخ ها، ابزارها، سود، زیان و شاید مهمتر از همه، عملکرد و احساسات خود معامله گر می تواند برای رشد به عنوان یک معامله گر موفق فوق العاده مفید باشد. هنگامی که به طور دوره ای بررسی می شود، یک مجله تجاری بازخورد مهمی را ارائه می دهد که یادگیری را ممکن می کند. انیشتین یک بار گفت: “دیوانگی این است که یک کار را بارها و بارها انجام دهیم و انتظار نتایج متفاوت را داشته باشیم.” بدون یک مجله تجاری و ثبت سوابق خوب، معامله گران احتمالاً به اشتباهات مشابه ادامه می دهند و شانس خود را برای تبدیل شدن به معامله گران سودآور و موفق به حداقل می رساند.

با معامله فارکس به عنوان یک تجارت رفتار کنید.

ضروری است که تجارت فارکس را به عنوان یک تجارت در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید که برد و باخت فردی در کوتاه مدت اهمیتی ندارد. نحوه عملکرد تجارت تجاری در طول زمان مهم است. به این ترتیب، معامله گران باید سعی کنند از احساساتی شدن بیش از حد در مورد برد یا باخت اجتناب کنند و با هر یک به عنوان یک روز دیگر در دفتر رفتار کنند.

مانند هر تجارت دیگری، تجارت فارکس متحمل هزینه ها، زیان، مالیات، ریسک و عدم اطمینان است. همچنین، همانطور که مشاغل کوچک به ندرت یک شبه موفق می شوند، اکثر معامله گران فارکس نیز موفق نمی شوند. برنامه ریزی، تعیین اهداف واقع بینانه، سازماندهی ماندن، و یادگیری از موفقیت ها و شکست ها به تضمین یک حرفه طولانی و موفق به عنوان یک معامله گر فارکس کمک می کند.

خط پایان

بازار جهانی فارکس برای بسیاری از معامله گران به دلیل نیازهای سرمایه کم، معاملات شبانه روزی و دسترسی به مقادیر بالای اهرم جذاب است. هنگامی که به عنوان یک تجارت به آن نگاه کنید، تجارت فارکس می تواند سودآور و سودآور باشد، اما رسیدن به سطح موفقیت بسیار چالش برانگیز است و می تواند زمان زیادی را ببرد. معامله گران می توانند با انجام اقداماتی برای جلوگیری از ضرر، شانس خود را بهبود بخشند: انجام تحقیقات، عدم استفاده بیش از حد از موقعیت ها، استفاده از تکنیک های صحیح مدیریت پول و نزدیک شدن به تجارت فارکس به عنوان یک تجارت.

امتیاز

به یکتااینوست خوش آمدید.امیدوارم مقاله واستون مفید بوده باشه:) نظر شما برای ما اهمیت داره

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://yektainvest.com/?p=12476
کانال سیگنال رایگان عضویت
+
لیست علاقه مندی ها 0 حذف همه

ساده ترین راه کسب درآمد دلاری

ربات ترید رایگان پلوتوس

با فعالسازی ربات پلوتوس علاوه بر 30 درصد پاداش سپرده ماهانه تا 20 درصد سود کسب کنید...

کانال یوتیوب یکتااینوست رو سابسکرایب کنید...

هر شب ساعت 9 ویدیو های آموزشی یکتااینوست داخل این کانال آپلود خواهد شد….