اگر آموزش ندیدی و بلد نیستی خودت ترید کنی پس از کانال سیگنال رایگان ما استفاده کن تا باهم دیگه از فارکس سود دلاری داشته باشیم…

سود تنهایی مزه نمیده…

مدیریت ریسک در فارکس چیست؟ | استفاده از دستورات سفارش

انواع سفارش بخش مهمی از مدیریت ریسک شما هستند - و همیشه باید به عنوان بخشی از استراتژی کلی شما در نظر گرفته شوند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که استفاده از سفارشات به تنهایی لزوماً ضرر شما را محدود نمی کند. بلکه باید بخشی از یک طرح گسترده تر باشند.

در این مقاله میخوانید:

انواع سفارش بخش مهمی از مدیریت ریسک شما هستند – و همیشه باید به عنوان بخشی از استراتژی کلی شما در نظر گرفته شوند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که استفاده از سفارشات به تنهایی لزوماً ضرر شما را محدود نمی کند. بلکه باید بخشی از یک طرح گسترده تر باشند.

مزیت اصلی تنظیم انواع مختلف سفارش در موقعیت های باز این است که می توانند به شما کمک کنند تا به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشید. در گرماگرم لحظه، گرفتن تصمیم درست می تواند مشکل باشد. این اغلب بسیار وسوسه انگیز است که اجازه دهید زیان ها ادامه یابد یا سود را خیلی زود به دست آورید.

یک برنامه جامع مدیریت ریسک باید مشخص کند که در چه موقعیتی از هر موقعیت خارج می شوید، چه موفق یا ناموفق. انواع مختلف سفارش به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که هر معامله را در سطح انتخابی خود می بندید، و به طور موثر تصمیم را از دست خود خارج می کنید.

بیایید نگاهی به برخی از رایج ترین انواع سفارش برای مدیریت ریسک بیندازیم.

سفارشات محدود (Limit Orders)

سفارشات محدود در درجه اول برای محافظت از سود استفاده می شود. قرار گرفتن در یک موقعیت برنده یک احساس رضایت بخش هنگام معامله است. اما احساسات انسانی در بازار می تواند خطرناک باشد – و این برای احساسات مثبت و همچنین احساسات منفی صدق می کند.

به عنوان مثال، دو موضوع اغلب می تواند باعث آزار معامله گرانی شود که در یک معامله برنده نشسته اند. یکی عدم تمایل به خروج از موقعیت در سطح مناسب است. پس چرا می خواهید به این احساس خوب پایان دهید؟

مطالعه کنید:  آموزش صفر تا صد چنگال اندروز همراه با تصویر

دیگری دقیقا برعکس است. بسیاری از معامله‌گران به‌جای اجازه دادن به سود، می‌خواهند از موقعیت خارج شده و فوراً آن را ترک کنند. تا زمانی که معامله خود را نبندید، این سودها به حساب معاملاتی شما نمی رسد، بنابراین در خطر از دست دادن آنها هستید.

HowtoTrade UsingOrderstoOpenPositions MarketOrders2 copy

مقداری از حرص و ترس هنگام معامله خوب است. اما زمانی که آنها به تفکر غیرمنطقی منتهی شوند، می توانند شما را به دردسر بیاندازند. استفاده از سود برداشت در هدف سود می تواند به شما کمک کند نظم و انضباط را حفظ کنید و به شما یادآوری می کند که به جای خارج شدن از مسیر، به برنامه خود پایبند باشید.

Stop Orders

دستورات توقف (همچنین به عنوان ضررهای توقف شناخته می شود) احتمالاً محبوب ترین نوع سفارش است که برای محدود کردن ضرر و مدیریت ریسک نزولی استفاده می شود.

زمانی که تحت فشار هستیم، به ویژه زمانی که پول در خطر است، ذهن ما می تواند حقه های بدی را با ما بازی کند. Stop loss به شما کمک می کند تا زمانی که یک موقعیت در ضرر است، در صف باقی بمانید. اگر بدون دستور توقف وارد موقعیتی شوید، در معرض تأثیرات روانی بدی «فقط یک بار دیگر» قرار می گیرید. این زمانی است که شما می خواهید باور کنید که یک چرخش در کار است، و نمی خواهید بپذیرید که در این موقعیت، کارها را اشتباه انجام داده اید.

اگر بازار به طور ناگهانی معکوس شود و شما نتوانید به صورت دستی موقعیت خود را ببندید، ضررهای توقف نیز از شما محافظت می کند. دستور توقف در بازار اجرا می شود و در نتیجه ممکن است در معرض لغزش باشد.

مطالعه کنید:  کانال های ترند در فارکس چیست؟ +استراتژی معاملاتی

مدیریت استاپ لاس

توقف های انتهایی می توانند نقش منحصر به فردی را در استراتژی مدیریت ریسک معاملاتی شما ایفا کنند و شما را قادر می سازند تا ریسک نزولی را در عین محافظت از سود محدود کنید.

شاید برای شما سخت است که در یک نقطه خاص سود کنید. شاید بخواهید به فشار دادن پاکت ادامه دهید تا ببینید به کجا می توانید معامله خود را انجام دهید، اما در عین حال می خواهید ضرر خود را محدود کنید. در این نوع سناریو، ممکن است بخواهید توقفی را در نظر بگیرید. توقف انتهایی به صورت پویا از سود شما در جهت صعودی و زیان در جهت نزولی محافظت می کند.

برخلاف دستور محدود یا توقف، توقف انتهایی به شما امکان می‌دهد تعداد پیپ‌ها را از نرخ فعلی مشخص کنید، برخلاف نرخی که در آن یک سفارش بازار را آغاز کنید. با حرکت بازار به نفع شما، تعداد پیپ ها به طور خودکار سفارش شما را دنبال می کند. اگر بازار بر خلاف شما حرکت کند، یک دستور بازار راه اندازی می شود و معامله با نرخ موجود بعدی بسته به نقدینگی انجام می شود.

هنگام باز کردن یک موقعیت، می توانید از یک توقف عقب مانند یک توقف استاندارد استفاده کنید. شما باید حداکثر زیان خود را از یک معامله بدانید، بنابراین اگر بازار فوراً بر خلاف شما حرکت کند، با تعیین یک توقف پایانی در فاصله بسیار زیاد، موقعیت بسته می شود.

با این حال، توقف انتهایی ممکن است همیشه گزینه مناسبی برای کنترل ریسک معاملاتی شما نباشد. بازار شما ممکن است شاهد نوسانات قابل توجهی در مسیر رسیدن به هدف سود خود باشد، که می تواند به این معنی باشد که بازده خود را از یک معامله با توقف پایانی کاهش می دهید.

مطالعه کنید:  معامله طلا و نقره در فارکس |صفر تا صد هر آنچه باید بدانید!

به عنوان مثال، فرض کنید EUR/USD خریداری کرده اید و یک توقف انتهایی را 15 پیپ از قیمت فعلی آن تعیین می کنید. یورو دلار افزایش می یابد، سپس 15 پیپ قبل از رسیدن به هدف سود شما افزایش می یابد.

  • هنگامی که بازار 15 پیپ معکوس می کند، استاپ انتهایی شما موقعیت را می بندد.
  • توقف استاندارد معامله را نمی بندد و به آن اجازه می دهد تا به هدف سود شما ادامه دهد.

هنگامی که برنامه مدیریت ریسک خود را ایجاد می کنید، مهم است که در نظر بگیرید که در چه شرایطی از چه ابزارهایی استفاده می کنید. استفاده از استاپ ضرر، سود بردن و توقف های انتهایی به درستی می تواند تفاوت بزرگی در سود کلی شما ایجاد کند.

4/5 - (4 امتیاز)

به یکتااینوست خوش آمدید.امیدوارم مقاله واستون مفید بوده باشه:) نظر شما برای ما اهمیت داره

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://yektainvest.com/?p=11076
کانال سیگنال رایگان عضویت
+
لیست علاقه مندی ها 0 حذف همه

ساده ترین راه کسب درآمد دلاری

ربات ترید رایگان پلوتوس

با فعالسازی ربات پلوتوس علاوه بر 30 درصد پاداش سپرده ماهانه تا 20 درصد سود کسب کنید...

کانال یوتیوب یکتااینوست رو سابسکرایب کنید...

هر شب ساعت 9 ویدیو های آموزشی یکتااینوست داخل این کانال آپلود خواهد شد….