اگر آموزش ندیدی و بلد نیستی خودت ترید کنی پس از کانال سیگنال رایگان ما استفاده کن تا باهم دیگه از فارکس سود دلاری داشته باشیم…

سود تنهایی مزه نمیده…

آیا معامله فارکس می تواند شما را ثروتمند کند؟

آیا معاملات فارکس می تواند شما را ثروتمند کند؟ اگرچه واکنش غریزی ما به این سوال یک "نه" صریح خواهد بود، ما باید این پاسخ را بررسی کنیم. اگر شما یک صندوق تامینی با جیب های عمیق یا یک معامله گر ارز غیرمعمول ماهر هستید، معاملات فارکس ممکن است شما را ثروتمند کند. اما برای معامله گر خرده فروشی متوسط، معامله فارکس به جای اینکه راهی آسان به سوی ثروت باشد، می‌تواند بزرگراهی سخت برای زیان‌های هنگفت و فقر احتمالی باشد.

در این مقاله میخوانید:

آیا معاملات فارکس می تواند شما را ثروتمند کند؟ اگرچه واکنش غریزی ما به این سوال یک “نه” صریح خواهد بود، ما باید این پاسخ را بررسی کنیم. اگر شما یک صندوق تامینی با جیب های عمیق یا یک معامله گر ارز غیرمعمول ماهر هستید، معاملات فارکس ممکن است شما را ثروتمند کند. اما برای معامله گر خرده فروشی متوسط، معامله فارکس به جای اینکه راهی آسان به سوی ثروت باشد، می‌تواند بزرگراهی سخت برای زیان‌های هنگفت و فقر احتمالی باشد.

بسیاری از معامله گران خرده فروشی در جستجوی سود سریع به بازار فارکس روی می آورند.

رویدادهای غیر منتظره

برای درک بهتر خطر معاملات فارکس، یک مثال نسبتاً جدید را در نظر بگیرید. در 15 ژانویه 2015، بانک ملی سوئیس سقف 1.20 فرانک سوئیس در برابر یورو را که به مدت سه سال برقرار بود، کنار گذاشت.
در نتیجه، فرانک سوئیس در آن روز تا 41 درصد در برابر یورو افزایش یافت.

حرکت غافلگیرکننده بانک مرکزی سوئیس صدها میلیون دلار ضرر به شرکت کنندگان بی شماری در معاملات فارکس، از سرمایه گذاران خرده فروشی کوچک گرفته تا بانک های بزرگ، وارد کرد. زیان در حساب‌های خرده‌فروشی، سرمایه حداقل سه کارگزاری را از بین برد و آنها را ورشکست کرد و FXCM را که در آن زمان بزرگترین کارگزاری خرده‌فروشی فارکس در ایالات متحده بود، به مرز ورشکستگی کشاند.

رویدادهای غیرمنتظره یکباره تنها خطری نیست که معامله گران فارکس با آن روبرو هستند. در اینجا هفت دلیل دیگر وجود دارد که باعث می‌شود شانس‌ها در برابر معامله‌گر خرده‌فروشی که می‌خواهد در معاملات بازار فارکس ثروتمند شود، انباشته می‌شود.

مطالعه کنید:  نسبت ریسک به ریوارد + نحوه محاسبه

اهرم یک شمشیر دو لبه است، زیرا می تواند منجر به سودهای بزرگ و همچنین ضررهای قابل توجهی شود.

آیا معامله فارکس سودآور است؟

معامله فارکس می تواند سودآور باشد اما در نظر گرفتن بازه های زمانی مهم است. سودآوری در کوتاه مدت آسان است، مانند زمانی که در روز یا هفته اندازه گیری شود. با این حال، برای سودآوری در طول چندین سال، زمانی که مقدار زیادی پول نقد برای اهرم دارید و سیستمی برای مدیریت ریسک دارید، معمولاً بسیار آسان‌تر است. بسیاری از معامله گران خرده فروشی بیش از چند ماه یا چند سال از معاملات فارکس دوام نمی آورند.

ریسک‌های طرف مقابل، عملکرد نادرست پلتفرم، و انفجار ناگهانی نوسانات نیز چالش‌هایی را برای معامله‌گران احتمالی فارکس ایجاد می‌کند.

آیا فارکس ریسک بالایی دارد؟

اگرچه معاملات فارکس به درصدهای یک نقطه محدود می شوند، اما ریسک بسیار بالایی دارند. مقدار مورد نیاز برای کسب سود قابل توجه در فارکس قابل توجه است و بسیاری از معامله گران دارای اهرم بالایی هستند. امید این است که اهرم آنها منجر به سود شود، اما در اغلب موارد، موقعیت های اهرمی به طور تصاعدی زیان را افزایش می دهند.

آیا فارکس ریسک پذیرتر از سهام است؟

تجارت فارکس سبک معاملاتی متفاوتی نسبت به روشی است که بیشتر مردم با سهام معامله می کنند. اکثر معامله گران سهام سهام را خریداری می کنند و گاهی اوقات آنها را برای سال ها نگه می دارند، در حالی که معاملات فارکس بر اساس دقیقه، ساعت و روز انجام می شود. بازه‌های زمانی بسیار کوتاه‌تر هستند و به دلیل اهرم‌ها، حرکات قیمت تأثیر بیشتری دارد. جابه‌جایی 1 درصدی در سهام زیاد نیست، اما حرکت 1 درصدی در یک جفت ارز نسبتاً بزرگ است.

مطالعه کنید:  10 راه برای جلوگیری از از دست دادن پول در فارکس

خط پایان

اگر هنوز می‌خواهید قدرت خود را در معاملات فارکس امتحان کنید، عاقلانه است که از چند محافظ استفاده کنید: اهرم خود را محدود کنید، ضررها را محدود نگه دارید و از یک کارگزاری معتبر فارکس استفاده کنید. اگر چه هنوز شانس ها در برابر شما انباشته است، حداقل این اقدامات ممکن است تا حدودی به شما کمک کند که زمین بازی را هموار کنید.

امتیاز

به یکتااینوست خوش آمدید.امیدوارم مقاله واستون مفید بوده باشه:) نظر شما برای ما اهمیت داره

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://yektainvest.com/?p=12474
کانال سیگنال رایگان عضویت
+
لیست علاقه مندی ها 0 حذف همه

ساده ترین راه کسب درآمد دلاری

ربات ترید رایگان پلوتوس

با فعالسازی ربات پلوتوس علاوه بر 30 درصد پاداش سپرده ماهانه تا 20 درصد سود کسب کنید...

کانال یوتیوب یکتااینوست رو سابسکرایب کنید...

هر شب ساعت 9 ویدیو های آموزشی یکتااینوست داخل این کانال آپلود خواهد شد….