اگر آموزش ندیدی و بلد نیستی خودت ترید کنی پس از کانال سیگنال رایگان ما استفاده کن تا باهم دیگه از فارکس سود دلاری داشته باشیم…

سود تنهایی مزه نمیده…

معامله روزانه یا Day trading در بازار فارکس

سبک معاملاتی شما تعیین می کند که چگونه به بازارها نزدیک شوید: هر چند وقت یکبار پوزیشن ها را قرار می دهید، افق های سود شما چیست و موارد دیگر. بیایید با نگاهی به معاملات روزانه فارکس(day trading)، یکی از محبوب‌ترین روش‌های معامله در بازارهای ارز، شروع کنیم.

در این مقاله میخوانید:

اکنون در مورد بازارهای مختلفی که می‌توانید معامله کنید – و نحوه خرید و فروش آنها – می‌دانید، وقت آن است که سبک معاملاتی خود را انتخاب کنید.

سبک معاملاتی شما تعیین می کند که چگونه به بازارها نزدیک شوید: هر چند وقت یکبار پوزیشن ها را قرار می دهید، افق های سود شما چیست و موارد دیگر. بیایید با نگاهی به معاملات روزانه فارکس(day trading)، یکی از محبوب‌ترین روش‌های معامله در بازارهای ارز، شروع کنیم.

معاملات روزانه فارکس چیست؟

معاملات روزانه فارکس راهی برای معامله ارز است که شامل باز کردن و بسته شدن موقعیت ها در یک روز می باشد. معامله گران روزانه موقعیت ها را در عرض چند دقیقه تا چند ساعت مدیریت می کنند، اغلب با کمک ابزارهای تکنیکال که می توانند به نقاط ورود و خروج کمک کنند.

اینکه چقدر معامله می کنید بستگی به خود شما دارد: می توانید یک بار در هر جلسه یا کمتر به آن پایبند باشید، یا زمانی که فرصت های جدید را پیدا می کنید، مرتباً موقعیت ها را باز کنید. اما هر آنچه را که انتخاب می کنید، معاملات روز فارکس نیاز به تمرکز و نظم در بازارهای با تغییر سریع دارد.

day trading

از آنجایی که معاملات برای چنین دوره های کوتاهی باز نگه داشته می شوند، معامله گران روزانه به دنبال سود از نوسانات اندک قیمت در بازارهای بسیار روان هستند. آنها تمایل دارند از نمودارهای کوتاه مدت، مانند نمودارهای 15 دقیقه ای، برای تمرکز بر جایی که ممکن است بازار در چند دقیقه و چند ساعت آینده حرکت کند، استفاده کنند.

یکی از مزیت‌های اصلی معاملات روزانه این است که ریسک‌ها و هزینه‌های مرتبط با باز نگه‌داشتن یک تجارت فراتر از بسته شدن بازار را حذف می‌کند. معامله گران روزانه نباید نگران شکاف قیمت ها یک شبه باشند و مجبور نیستند هزینه های مالی را برای موقعیت های خود متحمل شوند.

مطالعه کنید:  معامله طلا و نقره در فارکس |صفر تا صد هر آنچه باید بدانید!

با این حال، زمان زیادی برای اختصاص دادن به بازارها نیاز دارد – اگرچه بسیاری از معامله‌گران روزانه از برنامه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند، استاپ می‌خورند، سود می‌برند و موارد دیگر برای اجتناب از ساعت‌ها نشستن پشت کامپیوتر در هر جلسه. معاملات روزانه سرعت بالایی دارد، بنابراین برای تجزیه و تحلیل بازار و تصمیم گیری سریع به مهارت نیاز دارد. این می تواند بسیار استرس زا باشد و مطمئنا برای همه مناسب نیست.

معاملات روزانه فارکس در مقابل سهام

نقدینگی بازار برای معامله گران روزانه مهم است، زیرا آنها باید بتوانند به سرعت وارد و خارج شوند. هر گونه تاخیر در معامله می تواند بین سود یا زیان تفاوت ایجاد کند. بنابراین، در حالی که می توانید روزانه در سهام معامله کنید، فارکس اغلب محبوب تر است.

یکی دیگر از عوامل کلیدی در انتخاب بازار برای معامله، هزینه است. از آنجایی که معامله گران روزانه به دنبال سود بردن از حرکات نسبتاً کوچک قیمت هستند، هزینه باز کردن هر موقعیت می تواند تأثیر قابل توجهی بر نتیجه آن داشته باشد.

بگویید که به دنبال کسب سود از یک حرکت 10 پیپی در بازار هستید. پرداخت 0.5 اسپرد در EUR/USD به این معنی است که می توانید 9.5 امتیاز را به عنوان بازده نگه دارید. معاملات سهام، که در آن باید هزینه کمیسیون پرداخت کنید، به این معنی است که سود شما بسیار کمتر است.

پیداکردن معاملات روزانه فارکس

به دلیل ماهیت حساس معاملات روزانه به زمان، اکثر شرکت‌کنندگان نمی‌توانند هنگام انتخاب فرصت‌هایی که باید دنبال کنند، به داده‌های اساسی توجه کنند. در عوض، آنها تمایل زیادی به تحلیل تکنیکال دارند.

با این حال، نادیده گرفتن کامل داده های اقتصادی می تواند اشتباه باشد. اخبار اغلب تأثیر قابل توجه و سریعی بر قیمت‌های بازار خواهند داشت، بنابراین باید از آنچه ممکن است باعث نوسانات در هر جلسه شود آگاه باشید.

مطالعه کنید:  آموزش صفر تا صد چنگال اندروز همراه با تصویر

استراتژی های معاملات روزانه فارکس

هر استراتژی که شما را قادر به کسب سود کوتاه مدت می کند می تواند در معاملات روزانه استفاده شود. اما در اینجا، ما بر روی دو گزینه محبوب تمرکز خواهیم کرد: معاملات روند و بازگشت میانگین(اصلاح یا کوتاه مدت).

معاملات روند(ترند)

معامله‌گران روند تلاش می‌کنند تا حرکت‌های مهم بازار را به‌هنگام شکل‌گیری شناسایی کنند، سپس تا زمانی که ادامه دارد، روی روند به‌دست‌آمده حرکت می‌کنند. معاملات روند به جای تمرکز بر روی فاندامنتال، از تحلیل تکنیکال استفاده می کند تا سقف های بالاتر یا پایین تر را که نشان دهنده یک روند جدید است، تشخیص دهد.

معاملات روند می تواند در بلند مدت و کوتاه مدت کار کند. هنگام معامله روزانه، شما به دنبال سود بردن از عملکرد قیمت در طول یک روز هستید – یا با گرفتن بخش کوچکی از یک روند بزرگتر یا با یافتن روندهای کوچک.

راه های مختلفی برای شناسایی روندها وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید به اقدامات قیمت نگاه کنید تا سطوح بالاتر و پایین‌تر را مشاهده کنید، یا می‌توانید از شاخص‌هایی مانند خطوط روند، میانگین متحرک و موارد دیگر استفاده کنید.

بازگشت متوسط(اصلاح قیمت)

از سوی دیگر، بازگشت میانگین مبتنی بر این تئوری است که بازارها دارای سطح متوسطی هستند که پس از یک حرکت قیمت قابل توجه به آن باز خواهند گشت. اگر بتوانید بازاری را شناسایی کنید که دارای نوسانات شدید نسبت به میانگین آن بوده است، سپس می توانید بازگشت آن به حالت عادی را معامله کنید.

بیشتر معامله‌گرانی که از این استراتژی استفاده می‌کنند، از شاخص‌های تکنیکال، مانند میانگین‌های متحرک یا باندهای بولینگر، برای محاسبه میانگین بازار خود استفاده می‌کنند. سپس، زمانی که از این سطح شکسته می‌شود یا پایین می‌آید، نظارت می‌کنند و بر این اساس بلند یا کوتاه می‌شوند.

نحوه شروع معاملات روزانه در فارکس

برای شروع معاملات روزانه فارکس، ابتدا باید بدانید که این یک تلاش چالش برانگیز است که نیاز به آماده سازی دقیق دارد که برای همه معامله گران مناسب نیست. برای داشتن شانس سودآوری، نه تنها باید از ترکیب محرک‌های اساسی و فنی بازارهای ارز آگاه باشید، بلکه می‌خواهید با سرمایه کافی شروع کنید تا حساب خود را خراب نکنید.

مطالعه کنید:  نحوه معامله در بازار فارکس برای مبتدیان به همراه چندین مثال

این ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما در حالی که چند صد دلار ممکن است صرفاً برای آزمایش یک حساب پول واقعی کافی باشد، اندازه حساب بزرگ ممکن است فرصت بهتری به شما بدهد.

شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که قادر به دسترسی به پلتفرم خود برای تمام مدت زمانی که قصد دارید در روز برای معامله بگذرانید، هستید. یک سفر غیرمنتظره دور از کامپیوتر یا موبایل، مهم نیست چقدر سریع، می تواند به معنای از دست رفتن اطلاعات حیاتی در مورد قیمت باشد.

مهمتر از همه، شما باید خطرات موجود را درک کنید و اطمینان حاصل کنید که از یک استراتژی مدیریت ریسک استفاده می کنید تا سعی کنید تا حد امکان آنها را کاهش دهید. در دوره بعدی نحوه اجرای استراتژی مدیریت ریسک را پوشش خواهیم داد.

شما می توانید ببینید که آیا معاملات روزانه بدون ریسک کردن سرمایه واقعی برای شما کار می کند یا خیر.

پیشنهادات معاملاتی روزانه فارکس

  • معاملات روزانه فارکس با ریسک هایی همراه است، بنابراین مدیریت ریسک قوی ضروری است.
  • معامله جفت ارز های بسیار فعال در زمان های با حجم بالا می تواند در نمودارهای کوتاه مدت مهم باشد.
  • تجزیه و تحلیل چند تایم فریم می تواند به ارائه “تصویر بزرگتر” در مورد قیمت کمک کند.
  • نشانگرهای تکنیکال می توانند به ورود و خروج کمک کنند، به ویژه در زمان نوسان بازار.
  • مطمئن شوید که همیشه به نمودارها توجه می کنید!
5/5 - (1 امتیاز)

به یکتااینوست خوش آمدید.امیدوارم مقاله واستون مفید بوده باشه:) نظر شما برای ما اهمیت داره

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://yektainvest.com/?p=11072
کانال سیگنال رایگان عضویت
+
لیست علاقه مندی ها 0 حذف همه

ساده ترین راه کسب درآمد دلاری

ربات ترید رایگان پلوتوس

با فعالسازی ربات پلوتوس علاوه بر 30 درصد پاداش سپرده ماهانه تا 20 درصد سود کسب کنید...

کانال یوتیوب یکتااینوست رو سابسکرایب کنید...

هر شب ساعت 9 ویدیو های آموزشی یکتااینوست داخل این کانال آپلود خواهد شد….